Yaman Koç Danışma Kurulu’muzda!

Derneğimiz güç geçtikçe bünyesine yeni kişiler dahil ederek hedeflediği misyon doğrultusunda emin ve kararlı adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Bu anlamda bizleri çok mutlu eden hem de sizlerin beğeneceğinizi düşündüğümüz bir haberi paylaşmak istiyoruz sizlerle.

 

Yaman Koç, bugünden itibaren Uluslararası Ticaret Ağı Derneği’nin Danışma Kurulu’da göreve başlamıştır. Şimdiden hem derneğimize hem de sektörümüze hayırlı olmasını temenni ederiz.

 

Yaman Koç, 1994 yılından beri uluslararası pazarlama ve dış ticaret istihbaratı alanında eğitim ve danışmanlık hizmetleri veriyor. Karatay Üniversitesi Sosyal ve Beşeri Bilimler Fakültesi’ndeki öğretim elemanlığı birikimi kendisine akademi ile iş dünyası arasında anlamlı bir bağlantı kurmasına imkan veriyor.

 

Yaman hoca Türkiye’nin çeşitli odalarının bünyesinde ve organize sanayi bölgelerinde dış ticaret istihbarat merkezleri kurarak Türkiye’nin ihracatına değerli bir destek sağlıyor. Tüm Türkiye’de verdiği eğitimlerin yanında Danışma Kurulu üyemiz Koç’un Ticari İstihbarat ve Çağdaş İhracatın Stratejisi, Dış Ticaret İstihbarat Kanalları ve Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbaratı Veriyi Konuşturma Sanatı adlı kitapları bulunuyor.

Yaman Koç’un Yeni Nesil Dış Ticaret İstihbaratı Veriyi Konuşturma Sanatı adlı kitabının tanıtımından aşağıdaki alıntılar, Derneğimize ne kadar değer katacağını ortaya koymuyor mu?

 

“Geleceğin firmaları bilgiyi rehber edinenler olacaktır.”
“Orkestra şefliği notaları ve müziği, ticari istihbarat ise veriyi ve bilgiyi yorumlama sanatıdır.“
“Bazen insan kendini çok bilgili hissediyor bazen ise çok cahil. Bilgiye ulaşmanın yolu bilgisizlikten yani hep boş bir bardak gibi olmaktan geçiyor. Yunusun deyişiyle;

…Anlamadan dinledik
Dinlemeden anladık
Gerçek erin bu yolda
Yokluktur sermayesi
“Yokluk” ticari bilgi yolunda da en büyük sermayedir.”