Utrader Ticaret Ligi Bilgi Yarışması sizi bekliyor!

Ticaret Hiç Bu Kadar Heyecanlı Olmamıştı!
Ticaretin Zirvesine Yarışa sen de Katıl!

UTRADER  2021’de Türkiye’de ve dünyada benzeri olmayan bir yarışma başlattı. 2022 yılında da 2.Sezonu ile devam eden yarışmamız, kaybedenin olmadığı, herkesin kazandığı benzersiz bir deneyim ile dış ticarette yeni bir ufuk açıyor.

Soluksuz mücadeleye sahne olan yenilikçi ve inovatif bu etkinlikte; zirveye tırmanmak için uzun soluklu yollardan geçip, çevikliğinizi ve kendinize güveninizi tazeliyorsunuz.

Bu yolculuğa sen de katıl.

Ticaretin zirvesinde sizler için de bir yerimiz var. Bu yarışta bizimle misin?

Dış ticarette rekabet hiç bu kadar heyecanlı olmamıştı. Seni de aramızda görmek istiyoruz,


Ticaret Ligi 25 Ekim 2022 – 03 Ocak 2023 tarihleri arasında, her hafta Salı günleri, akşam saat 21.00’da, 10 eleme ve bir final haftasından oluşuyor. 

Kayıt olmak için TIKLAYINIZ!Aşağıdaki kurallar videolarımızı mutlaka izleyin!

Yarışma Sorularının Kapsamı

Dış Ticaret Temel Bilgiler ve Terminoloji, İthalat ve İhracat Mevzuatı, Uluslararası Taşımacılık ve Lojistik, Gümrük Mevzuatı ve Yönetmeliği, Dış Ticaret Belgeleri, Dış Ticaret İngilizcesi, Kambiyo ve Dış Ticaretin Finansmanı, Teslim Şekilleri, Devlet Destekleri ve Teşvikleri, Uluslararası Ödeme Şekilleri, Uluslararası Ticarette Bankacılık, Uluslararası Ticaret Hukuku ve Sözleşmeler, Uluslararası Ticarette Sigorta Türleri, Uluslararası Pazarlama ; Hedef Pazar arama ve Pazar Analizi, Uluslararası Tedarik Zinciri, DİR ve HİR, e-ihracat ve dijital pazarlama.

Kurallar Videolarımızı izleyerek nasıl yarışacağınızı öğrenebilirsiniz

2. Sezon Ticaret Ligi Yarışma Takvimi

2.Sezon yarışmamız 25 Ekim 2022 – 03 Ocak 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir.

Heyecanlı Dakikalar

2.sezon yarışmamız süresinde ortaya çıkan heyecanlı dakikaların derlendiği video içeriklerimize aşağıdan ulaşabileceksiniz.