Neden Varız?

Uluslararası Ticaret Ağı Derneği hem küresel hem de ülke düzeyinde uluslararası ticaretin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, başta bu alanda eğitim alan öğrenciler ve mezunlar olmak üzere, üniversiteler, iş dünyası, hane halkı, kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile iş birlikleri geliştirmek, Türkiye’yi ilgilendiren ekonomik, kültürel ve sosyal konularda projeler üretmek ve organizasyonlar düzenlemek, üyelerine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Ne Yapmaya Çalışıyoruz?

 • İş dünyası-üniversite iş birliğini tesis ederek, nitelikli mezunlar yetiştirilmesi amacı ile ortak projeler üretmek, aktiviteler düzenlemek,
 • Bilimsel araştırma ve çalışmalar ile bunların yayınlanmaları faaliyetlerinde bulunmak, çeşitli konularda bilimsel yarışmalar düzenlemek, ödüller vermek,
 • Farklı eğitim seviyelerindeki öğrencilere burslar vermek, ihtiyaç sahibi insanlara ayni ve nakdi bağışta bulunmak,
 • Derneğin amacına yönelik olarak tek başına veya diğer paydaşlar ile ulusal ve uluslararası düzeyde konferans, sempozyum, kongre, kurs, seminer, eğitim ve panel gibi etkinlikleri düzenlemek,
 • Eğitim kuruluşlarının değerlendirilmesi ve akreditasyonu için çalışmalarda bulunmak,
 • Derneğin amacının gerçekleştirilmesi için veya dernek üyelerinin mesleki veya kişisel gelişimi için gerekli olan her türlü bilgi, belge, doküman ve yayınları temin etmek, çalışmalarını duyurmak için amaçları doğrultusunda yayınlar çıkarmak,
 • Üyeleri arasında beşeri münasebetlerin geliştirilmesi ve devam ettirilmesi için yemekli toplantılar, konser, balo, tiyatro, sergi, spor, gezi vb etkinlikler düzenlemek.

Tarihçe

UTRADER Türkiye Cumhuriyeti topraklarında 5253 sayılı Dernek Kanununa dayanarak kurulmuştur.

 • 2019

  Dernek Kuruluşu

  Utrader’i uzun yıllara dayanan dostlukları, akademi ve meslek tecrübesi bulunan üyeler 6 Kasım 2019 tarihinde kurdu. Derneğin ilk Yönetim Kurulu Başkanı Yaşar Cesur oldu.

 • 2021

  1. Genel Kurul

  Pandemi nedeniyle ancak 8 Nisan 2021 tarihinde gerçekleştirdiğimiz ilk genel kurulumuzu büyük bir heyecanla yaptık. Genel Kurul’da Yönetim Kurulu Başkanlığına Tuğba Kaymakcı seçildi.

 • 2022

  2. Genel Kurul

  11 Haziran 2022 tarihinde 2. Genel Kurulumuz yapıldı.
  Önce sabah kahvaltısında bir araya geldik ve uzun zamandır görmediğimiz dostlar ile hasret giderdik. Daha sonra Genel Kurul salonuna geçip, bir yıllık faaliyetlerin bir özeti olan sunumları dinleyerek 2023 ve sonrası için hazırlıklarımızı konuştuk.

 • 2023

  3. Genel Kurul

  03 Haziran 2023 tarihinde 3. Genel Kurulumuz yapıldı.
  Önce sabah kahvaltısında bir araya geldik ve uzun zamandır görmediğimiz dostlar ile hasret giderdik. Daha sonra Genel Kurul salonuna geçip, bir yıllık faaliyetlerin bir özeti olan sunumları dinleyerek 2023-2026 yıllarında görev yapacak Yönetim Kurulunu seçtik.

Önceki Başkanlarımız

Dönem: 2019/2021

Dönem: 2021/2023

Değerlerimiz

Oluşturduğumuz bu değerleri içselleştiriyoruz ve tüm çalışmalarımızın temel sütunları olarak kabul ediyoruz. Her günümüzü bize enerji veren ve iş yapma düzenimizi şekillendiren bu değerlerimize bağlı olarak yaşıyoruz.

Çalışanlar

UTRADER, karşılıksızlık esasını kendine rehber edinen ve toplumsal fayda oluşturmak için bir araya gelen gönüllü çalışanlara sahiptir.

Aşağıda yer alan kurullarımızı inceleyebilir ve bizleri daha yakından tanıyabilirsiniz.

Aramıza Katılmak ister misiniz?

Derneğimize katkı sağlayacak gönüllüler, uzmanlar ve proaktif profesyoneller arıyoruz. Derneğimize üyelik başvurusunda bulunun, kurullarımızda yer alın, birlikte büyüyelim.