Webinar: Gümrük İhtilafları ve Örnek Vaka Analizi

Dış ticaretle iç içe olan tüm kurum ve kişiler bir şekilde doğrudan ya da dolaylı olarak gümrüklerde çeşitli işlemler gerçekleştirmektedirler. Bu işlemler kim zaman sorunsuz bir şekilde tamamlanıyor olsa da kimi zaman çeşitli sorunlarla karşılaşılabilmektedir. Bunun sonucunda ise bir takım ihtilaflar ortaya çıkmaktadır. İşte tam bu noktada birçok yanlış görüş ve işlem yapılabilmektedir. Bugünkü etkinliğimizde bu sorunları ele almak ve sizleri daha iyi bilgilendirmek istiyoruz. Keyifli seyirler dileriz.

Tarih   : 18 Mayıs 2021

Saat    : 20.00-22.00

Başlık : Gümrük İhtilafları ve Örnek Vaka Analizi 

 

Konuşmacılar :

  • Sercan Bahadır – EY Global Limited Vergi Partneri – Dünya Gazetesi Köşe Yazarı
  • Yakup Güneş – Direktör – EY Global Limited Vergi Partneri

Eğitim İçeriği :

  • Gümrük İhtilafları nasıl ortaya çıkıyor?
  • Mevcut İhtilaflar nasıl daha etkin yönetilebilir?
  • İhtilafları önlemek mümkün müdür?
  • Örnek vaka analizi

Katılımcı Özgeçmişleri:

Sercan Bahadır

Gümrük Teftiş Kurulu’nda Müfettiş olarak 8 yıllık deneyimi bulunan; otomotiv, kimya, tarım, tekstil, beyaz eşya ve gıda sektörlerinde önde gelen firmalara gümrük ve uluslararası ticaret konularında denetim ve danışmanlık hizmetleri vermektedir.

1999-2002 yılları arasında Hacettepe Üniversitesi Maliye Bölümü’nde Araştırma Görevlisi olarak çalışmış olan Bahadır, 2006-2010 yılları arasında İstanbul Aydın Üniversitesi Dış Ticaret ve Gümrük Yönetimi Programlarında Öğretim Görevlisi olarak görev yapmıştır.

Yakup Güneş

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi bölümü ile İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun olmuştur. 2005 yılında  Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığı’nda Vergi Denetmen Yardımcısı olarak eğitim almıştır. 2005-2011 yılları arasında Gümrük Teftiş Kurulu’nda Gümrük Müfettişi olarak görev yapmıştır. 2011 – 2012 yılları arasında Gümrük ve Ticaret Bakanlığı’nda Gümrük ve Ticaret Müfettişi olarak çalışmıştır.

2012 yılında EY Türkiye’ye Müdür olarak katılmıştır. Halen İstanbul ofisinde Direktör görev yapmaktadır. İstanbul Barosu’na  kayıtlı avukat olup gümrük mevzuatının uygulanmasından doğan ihtilaflar alanında çalışmaktadır.