Webinar: Vakalar ile Dış Ticarette Acentelik ve Distribütörlük Sözleşmeleri

Yepyeni bir webinar ile sizlerleyiz. Bu etkinliğimizde çeşitli vakaları inceleyerek Dış Ticarette Acentelik ve Distribütörlük Sözleşmelerini ele alacağız. Keyifli bir etkinlik olacağını umuyoruz. Şimdiden iyi seyirler.

Tarih   : 03 Haziran 2021

Saat    : 20.00-21.30

Başlık : Vakalar ile Dış Ticarette Acentelik ve Distribütörlük Sözleşmeleri

Eğitim İçeriği : 

  1. Uluslararası Ticarette Hukuki Risklerin Yönetimi Nasıl Yapılır ?
  2. Uluslararası Ticaret Hukuku’nun Kaynakları Nedir?
  3. Uluslararası Ticarette sözleşme yapmak zorunda mıyı?
  4. Proforma fatura sözleşme midir?
  5. Akreditif sözleşme midir?
  6. E-posta ile ticari sözleşmeler kurulabilir mi?
  7. Uluslararası satım sözleşmelerinde dikkat edilecek noktalar nelerdir?
  8. Uluslararası acentelik ve distribütörlük sözleşmelerinin özellikleri nelerdir?

Moderatör : Özgür Koca – İş Geliştirme, İhracat ve Mega Projeler Müdürü

Konuşmacı : Murat Eren – Avukat

Özgeçmiş:

Yükseköğrenimimi Dokuz Eylül Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2002 yılında tamamlayan Murat EREN, İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Avrupa Birliği alanında yüksek lisans yapmıştır.

16 yılı aşkın meslek hayatında İzmir’in kurumsal şirketlerine avukatlık ve hukuki danışmanlık hizmeti veren Eren, daha sonra İzmir’in en büyük yabancı yatırımlarından olan uluslararası bir şirketin bünyesinde hukuk müşaviri olarak şirketler hukuku, uluslararası ticaret hukuku ile çeşitli uyuşmazlık çözüm süreçlerine katılmıştır.

Eren, geleneksel avukatlık ve hukuk müşavirliği hizmetleri yerine Ege Bölgesinin önde gelen ihracatçı firmaları ile uluslararası satım, distribütörlük, franchise, teknoloji transferi/ know-how ve acente sözleşmeleri üzerine çalışırken aynı zamanda ihracata yeni başlamış olan girişimciler için ihracat işlemleri, fikri mülkiyet haklarının korunması, e-ticaret, ve müşteri analizi konularında destek vermektedir.

Konuşmacımız, 2015 yılından beri çok sayıda Oda ve üniversitede dış ticaret, uluslararası ticaret hukuku ve uluslararası ticari sözleşmelerin hazırlanması konularında eğitimler vermektedir. Ayrıca Ticaret Bakanlığı ile Türkiye İhracatçılar Meclisinin ortak projesi olan “81 İlde İhracata İlk Adım Projesi’nde “ihracat mentörü” olarak görev almaktadır.