Vaka Sorusu – Standby Akreditif

Vaka Sorusu  - Vaka Sorusu - Standby Akreditif

Yeni bir vaka sorusu ile karşınızdayız. Vakamızın konusu akreditifli bir işlem ile ilgili. Sorumuzu doğru bilenler arasından yapılacak değerlendirme sonrasında 5 takipçimize,  kendi seçecekleri aşağıdaki kitaplardan birini hediye edeceğiz. Şimdiden bol şans dileriz..

 

Vaka

A ülkesindeki A bankası tarafından B ülkesindeki B firmasına bir SBLC (Standby Letter of Credit) gönderilir. Standby ISP 98 kurallarına tabidir. SBLC’nin vadesi 25.3.2021 dir. SBLC de ibraz edilmesi istenen belgeler şunlardır:

  1. Poliçe
  2. Beyan
  3. Unpaid invoice

B ülkesindeki B firması yukarıdaki belgeleri A bankasına 20.3.2021 tarihinde ibraz eder ancak A ülkesinde 18.2.2021 tarihinden itibaren devam eden bir mücbir sebep hali vardır ve halen devam etmektedir, ne zaman sona ereceği belli değildir. Banka mücbir sebep hali nedeniyle kapalıdır, bu nedenle B firması ibrazını yapamamaktadır.

Cevaplarınızı aşağıdaki formu kullanarak 24.04.2021 tarihi, saat 17:00’a kadar gönderebilirsiniz.

 

Sevdiklerinizle Paylaşın
Uzun yıllar internet teknolojileri ve web tarayıcıları ile uğraşmıştır. Halihazırda yabancı bir firmada yöneticilik yapmaktadır. Aynı zamanda uTRader bünyesinde gönüllü olarak projeler yürütmektedir.
Yazı oluşturuldu 83

Benzer yazılar

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön