Uluslararası Ticaretin Altın Sertifikaları

Tüm dünyada altın standart olarak kabul gören, dünyanın alandaki en önemli kurumlarından alınabilen ve sahibine yüksek prestij kazandıran, bu sertifikalara sahip olan takipçilerimizi kutluyoruz.

[toc]

1. CDCS: Certified Documentary Credit Specialist

Sertifikalı Vesikalı Kredi (Akreditif) Uzmanlığı (CDCS®), dünya çapında uluslararası ticaret uygulamacıları için yeterlilik ölçütü olarak tanınan profesyonel bir niteliktir.

CDCS sınavına girmek için herhangi bir şart yoktur. Ancak, adayların en az üç yıllık akreditif deneyimine sahip olmaları önemle tavsiye edilir. Sınav dili İngilizcedir.

Detaylı bilgiler : https://cdcs.libf.ac.uk/

 

2. CITF: Certificate in International Trade and Finance

Uluslararası Ticaret ve Finansman Sertifikası (CITF), uluslararası düzeyde ticaret finansmanı ile ilgili temel prensipleri, prosedürleri, uygulamaları ve mevzuatı kapsamlı bir şekilde kavraması ve uygulaması beklenen ticaret, ihracat ve emtia finans yöneticileri için profesyonel bir sertifikadır.

CITF için herhangi bir giriş şartı yoktur, sınav dili İngilizcedir. CITF, bilginizi ve pratik durumlara uygulayabilme becerinizi ölçmek için tasarlanmış iki saatlik çoktan seçmeli sınavı içermektedir. Sınavı geçmek için %70 başarılı olmanız gerekir.

Detaylı bilgiler: https://www.libf.ac.uk/study/professional-qualifications/trade-finance/certificate-in-international-trade-and-finance-(citf)

 

3. CSDG: Certificate for Specialists in Demand Guarantees

CSDG sertifikası talep garantiler, kontrgarantiler ile standby akreditiflerin kullanımında pratik bilgi ve uzmanlığı tescil eder. Sertifika, çoktan seçmeli sorular (Bölüm A) ve uygulamalı alandan (Bölüm B) oluşan üç saatlik 15 dakikalık tek bir sınavla değerlendirilir. Sınavın geçme notu mevcut notların %70’idir; ayrıca bölüm B’de bulunan işaretlerin % 60’lık bir geçiş işaretini elde etmelisiniz. Sınav dili İngilizcedir.

Detaylı bilgiler: https://www.libf.ac.uk/study/professional-qualifications/trade-finance/certificate-for-specialists-in-demand-guarantees-(csdg)

 

4. NBL: IMB NVOCC Bill of Lading Certificate

ICC Uluslararası Denizcilik Bürosu’nun Gemi İşletmeksizin Taşıma İşleri Yapan Taşıyıcılar konşimentosu sertifikası, bu taşıyıcıların, şirketlerin ve bankaların kendilerini olası hata ve sahtekarlıklara karşı koruyarak konşimentoyu doğru bir şekilde vermek için gereken belgelere ve süreçlere hakim olduğunuzu gösterir. İki saatlik interaktif kurs ve bir saat süren sınav sonucunda sertifikalandırma yapılır.

Detaylı bilgiler: https://icc.academy/certifications/imb-nvocc-bill-of-lading-bak/

 

5. CAMS: Certified Anti-Money Laundering Specialist

Sertifikalı Kara Para Aklamayı Önleme Uzmanı (CAMS), finansal kurumlar, hükümetler ve düzenleyiciler tarafından finansal sistemi kara para aklamaya karşı koruma konusunda ciddi bir taahhüt olarak uluslararası kabul görmektedir.

Detaylı bilgiler: https://www.acams.org/aml-certifications/

 

6. CTFP: The Certified Trade Finance Professional

CTFP, ICC tarafından verilen; önemli ticaret finansmanı ürünleri, teknikleri ve uyumluluk konularında güncel eğitim ve sertifika sağlayan benzersiz bir program ve sertifikadır. Bu programda ICC’nin Bankacılık Komisyonu’ndan seçilen bir grup önde gelen ticaret finansmanı uzmanı tarafından geliştirilen ve beş temel ve dört seçmeli dersten oluşan, sektör onaylı müfredat uygulanmaktadır.

Detaylı bilgiler: https://icc.academy/certified-trade-finance-professional/

 

7. GTC: Global Trade Certificate

ICC tarafından yürütülen, GTC, ticaret finansmanı gerekliliklerine kapsamlı bir genel bakış sağlayan bir giriş programıdır.

Tüm öğrenme modüllerini tamamladıktan sonra, adaylar GTC’nin altı temel e-kursu aracılığıyla verilen bilgilere dayanarak bir sınava girerler. ICC Akademi sınavları internet üzerinden “canlı” olarak yapılmaktadır. Geçme notu %70 olarak belirlenmiştir.

Detaylı bilgiler: https://icc.academy/certifications/icc-global-trade-certificate/

 

8. EIC: The Export/Import Certificate

(EIC) dünya çapında müşteriler ve tedarikçilerle çalışan şirketlerin ihtiyaçlarını destekleyen uzmanlaşmış bir ICC programıdır. Tüm öğrenme modüllerini tamamladıktan sonra, adaylar beş temel e-kurs aracılığıyla verilen bilgilere dayalı bir sınava girerler. ICC Akademi sınavları internet üzerinden “canlı” olarak yapılmaktadır. Geçme notu %70 olarak belirlenmiştir.

Detaylı bilgiler: https://icc.academy/certifications/export-import-certificate/