Biz

Derneğimizin temellerinin 2015 yılında , sevgili ve çok değerli öğretmenimiz Sn. Burhanettin Rençberoğlu’nun vefatından sonra atıldığını söylemek doğru olacaktır.

Bu oluşum başlangıçta, Akyazı Meslek Yüksekokulu Dış Ticaret Programı’nın ruhunu, birlik ve beraberliğini korumak ve geliştirmek, mezunlar arasındaki dostlukları bir ömür boyu ayakta tutmak ve okuyan öğrencilere bu duyguları, bilgi ve birikimlerimizi aktarmada organize olmak amacıyla kurulmuştur.

Bu anlamda çeşitli sosyal sorumluluk projeleri, birliktelik organizasyonları, halen eğitim gören öğrencilere staj ve burs imkanı sağlamak amacıyla çeşitli faaliyetlerde bulunulmuştur.

Fakat gelmiş olduğumuz noktada artık tüm bu faaliyetlerin kurumsal bir çatı altında, daha organize bir yapı içerisinde ve daha profesyonel bir yönetimle organize edilmesinin doğru olacağını düşünerek bir dernek kurmaya karar verdik.

Bu dernek hem küresel hem de ülke düzeyinde uluslararası ticaretin gelişmesine katkıda bulunmak amacıyla, başta bu alanda eğitim alan öğrenciler ve mezunlar olmak üzere, üniversiteler, iş dünyası, hane halkı, kamu kuruluşları ve sivil toplum örgütleri ile iş birlikleri geliştirmek, Türkiye’yi ilgilendiren ekonomik, kültürel ve sosyal konularda projeler üretmek ve organizasyonlar düzenlemek, üyelerine ve ülke ekonomisine katkıda bulunmak amacıyla kurulmuştur.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön