Bağışlar mısınız?

bağış 1 - Bağışlar mısınız?

 

Siz de bir öğrencinin hayatına dokunmak, onun geleceğini daha iyi şekillendirmek istemez misiniz?

Hayatlarına dokunduğumuz bazı bursiyerlerimizden gelen mesajları sizlerle paylaşmak istiyoruz.

Unutmayın, dokunabildiğiniz her bir kalp gelecek için bir umuttur…

 

Evde engelli kardeşim var ve sürekli hastane masrafları oluyor. Bu yüzden ben aileme maddi açıdan yük olamazdım. Ayrıca yurtta kalıyorum ve yurdun ücreti bizi aşıyor. Bu burs sayesinde yurt ücretimi yatırabiliyorum. Bu burs olmasa eğitim hayatım boyunca çok fazla zorlanırdım. Verdiğiniz destek için sizlere çok çok teşekkür ederim.
3. Sınıf Öğrencisi

 

Bu bursu almaya başladığımda babam işten ayrılmıştı, sonrasında ise ağır bir hastalığa yakalandı ve artık çalışamadı. Sadece annem çalışıyor. Bu burs kitap ihtiyaçlarımı, aylık kurs taksitimi ve kişisel ihtiyaçlarımı karşılıyor.

2. Sınıf Öğrencisi

 

Çok şanslı olduğumu hissediyorum çünkü; burs benim eğitim hayatıma katkı sağlamakla kalmıyor, kolaylık da sağlıyor. Hatta maddi olarak sadece beni değil ailemi de bir nebze olsa rahatlatmış oluyorum.

3. Sınıf Öğrencisi

 

Ben aldığım burs sayesinde ilk önce dünyada karşılıksız iyilik yapan insanlar olduğunu öğrendim. Eğitime bu denli önem veren insanların olduğunu bilmek o kadar güzel ki. Ayrıca aileme çok az yük oluyorum. Bunların hepsi bursum sayesinde. Dönem başında kitap almamız gerekiyor ben bursum sayesinde gidip kitaplarımı hemen alıp derse başlayabiliyorum. Eksiklerimi tamamlamamı sağlıyor. Umarım ben de ileride iyi bir yerlere gelip benim gibi ihtiyacı olan öğrencilere destek olabilirim. Eğitime destek çıkmak çok kutsaldır. Çünkü siz bu ülke için çalışacak olan insanları destekliyorsunuz. Ben de her bilinçli Türk genci gibi ülkem için çalışmak istiyorum. Tekrar burs imkanını bize veren herkese çok teşekkür ederim. Ailem de minnettar. Onlar da teşekkürlerini size dua ederek sunuyorlar. Umarım ilerde burs verdiğim öğrenci şimdi çok iyi yerlerde diyebilirsiniz. Çünkü ben de ancak bu şekilde ödeyebilirim borcumu.

2. Sınıf Öğrencisi

 

Bu burs olmasaydı belki de ben veya başka bir öğrenci maddi kaynaklarımızın sınırlı olmasından dolayı eğitimimize ara vermek yahut sonlandırmak durumunda kalabilirdik. Bize bu fırsatı tanıdığınız için size minnettarım.

2. Sınıf Öğrencisi

 

Bursu almaya başlamadan önce bir kafede çalışıyordum. Bu süreçte derslere katılmak ve yüksek notlar alabilmek benim için oldukça zordu. Bursu almaya başladığımda işten çıktım ve derslerim olumlu yönde bir ivme kazandı. Hatta bu başarımı onur belgesi ile taçlandırdım. Vermiş olduğunuz bu destek bizlerin hayatına kolaylık sağlıyor ve başarımıza da katkıda bulunuyor. Kimimiz çalışıyor, kimimiz taksit ödüyor, kimimiz kira ödüyor… Böyle zamanlarda bize yardım etmek için oluşturduğunuz bu fon bizim yanımızda olduğunuzu bize hissettiriyor.
3. Sınıf Öğrencisi

 

Bu burs,, hem maddi bir dayanak hem de bana öğrenciliğin ne olduğunu öğreten ve de devlet ve toplum adına yararlı insanlar olmamızı sağlaması için bizlere önceden verilen birer armağan olarak görüyorum. Bu armağan hayırsever insanların yanımızda olduğunu ve bu desteğin hayatımda kutsal bir amaç olarak verildiğini bana her zaman hatırlatıyor. ‘Sağ elin verdiğini sol el bilmeyecek’ ilkesiyle bizlerin eğitim hayatına destek olan ve aynı zamanda günlük ihtiyaçlarını karşılaması adına çok önemli bir hizmette bulunan tüm burs veren değerli insanlara ve hocalarımıza çok teşekkür ediyorum.
2. Sınıf Öğrencisi

 

Ben üniversiteye ilk başladığım yılın ilk dönemi çalışıyordum. Fakat çalışmanın vermiş olduğu yorgunluk ve zaman kaybı derslerime odaklanmama engel oldu, sonrasında ortalamam düştü ve devletin sağladığı bursum da krediye döndü. Bunun üzerine çalışmayı bırakıp sizlerin de sağlamış olduğu bursu destek alarak devam ettim. Bana ve birçok kişiye sağladığınız destek için teşekkürler sevgiler.
3. Sınıf Öğrencisi

 

Değerli bağışçılar; beni bu büyük sevgi, saygı ve paylaşım dolu yuvanıza (ailenize) almanızdan, aranızda bulunmaktan ve bu ailenin bir ferdi olmaktan çok mutluyum. Eğitimimi sizlerin sağladığı destekler sayesinde devam ettirmekteyim. Ben düşük gelirli bir evin evladından sadece birisiyim. En büyük umut kaynakları, gelecekleriyim. Zorluklar içinde bugünlere sizlerin sayesinde geldim. Sizleri mahcup etmeyerek örnek bir insan olarak temsil ettim ve etmeye devam edeceğim. Hakkınızı ödeyemem… Sizlere ne kadar teşekkür etsem, dua etsem azdır. Var olduğum sürece bu vicdani borcumu ödemeye çalışacağım. Geleceğe umutla bakmamı sağladığınız için ve arkamda sizin gibi güzel yürekli insanların olduğunu hissettirdiğiniz için teşekkür ederim. İyi ki varsınız. Güzel geleceklere, güzel umutlara, sağlıklı yarınlara…
2. Sınıf Öğrencisi

 

Burs bir öğrencinin ihtiyacını karşılayacak bir miktarda olduğu için, tam maaşlı bir kişi olarak kendimi  hissettim, bütün samimiyetimle söyleyebilirim ki, çoğu kez zor zamanımda bir can suyu oldu.
Yüksek Lisans Öğrencisi

 

Bu bursun üzerimdeki ağırlığı nasıl hafiflettiğini sizlere anlatamam. Ama eminim ki annemin her zaman etmiş olduğu ‘Allah seni iyi insanlarla karşılaştırsın’ duasının kabul olmuş haliydi bu şans… Şunu bilmenizi isterim ki maddi açıdan sağladığınız desteğin bedelini söyleyebiliriz belki ama en azından benim açımdan manevi değeri paha biçilemez. Üzerimdeki haklarınızı bana helal edin. Hepinize sonsuz teşekkür ve sevgilerimi iletiyorum. İyi ki varsınız, bir gün benim de başka kalplere dokunabilmem umuduyla…
3. Sınıf Öğrencisi

 

Bu burstan haberdar olmama rağmen utandığım için ihtiyacımı söyleyememiştim. Bu yüzden ilk yılımı hem aileme verdiğim sıkıntı için üzülerek hem de zaruri ihtiyaçlarımın dışında pek bir şeyi karşılayamamanın sıkıntısıyla geçirdim. Durumdan haberdar olan arkadaşımın ısrarıyla burs için iletişime geçtim. Bu isteğim öyle güzel bir şekilde karşılandı ki, burstan önce hocalarımın durumun normalliğiyle ilgili yaptığı konuşma bana yardım etti. Kendinizden fedakarlık edip bize sağladığınız bu yardım, bunu gizlilik içinde yürütmeniz, duruma olan tepkiniz gerçekten hayatımızda bir iz bırakıyor. Güzel kalpleriniz için her birinize teşekkür ederim…
3. Sınıf Öğrencisi

 

Değerli bağışlarınız için aşağıdaki hesap numarasının kullanılmasını rica ederiz.

 

Bağış Hesabı Banka Bilgileri:

 

Hesap Adı  Uluslararası Ticaret Ağı Derneği
Banka Adı  Yapı Kredi bankası
Şube  Kartal Oto Sanayi Şubesi
Bağış Hesabı IBAN TL  TR27 0006 7010 0000 0064 1834 45
Bağış Hesabı IBAN USD  TR24 0006 7010 0000 0074 4036 13
Bağış Hesabı IBAN EUR  TR09 0006 7010 0000 0074 3079 50

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Not: Değerli bağışlarınızı hesaplarımıza gönderirken açıklama kısmına “AD SOYAD UTRADER BAĞIŞ” şeklinde not eklemenizi rica ederiz.

Aramak istediğinizi üstte yazmaya başlayın ve aramak için enter tuşuna basın. İptal için ESC tuşuna basın.

Üste dön